OIKOS Tynki

TRAVERTINO ROMANO jest wspóczesnym odpowiednikiem dawnego trawertynu.Jego zadaniemjest uzyskanie takiego samego efektu estetycznego przy zastosowaniu materiałów, w który skład wchodzi sproszkowany marmur wymieszany z odpowiednim spoiwem.Powstały w ten sposób tynk wypełniający przypomina wyglądem okładzinę kamienną wykonaną z trawertynu.

Odwiedz Nas na
Kolorystyka
Karta charakterystyki
Filmik instruktażowy


KREOS
firmy OIKOS jest tynkiem dekoracyjnym na bazie zywic akrylowych oraz specjalnych wypelniaczy. Dzieki swojemu skladowi jest miekki i bardzo mily w dotyku oraz latwy w uzyciu. Umozliwia osiagniecie efektów antycznych w latwy i szybki sposób przy uzyciu pedzla, szmatki, gabki. Fantazja i zrecznosc nakladajacego daje mozliwosc osiagniecia nieskonczonej ilosci efektów dekoracyjnych, antycznych jak i nowoczesnych w kolorach i stylu, które najbardziej pasuja w dekorowanym pomieszczeniu. Kreos jest produktem wysoce odpornym na zarysowania, niepalnym, bezwonnym, przyjaznym dla czlowieka i srodowiska. 

Filmik instruktażowy
Karta charakterystyki


RAFFAELLO MADREPERLATO
tzw. stiuk z masą perłową produkcji OIKOS jest tynkiem na bazie wapna gaszonego opracowanym specjalnie specjalnie jako uzupełnienie do RAFFAELLO DECOR STUCCO.

Kolorystyka
Karta charakterystyki
Filmik instruktażowy


EFEKT KREOS FIL POSE
jest innowacyjnym wykończeniem, które tworzy na powierzchni strukturalny efekt słomki (lub tkanego gobelinu) mieniącej się połyskującymi refleksami i posiadającej matowe cienie. Efekt Fil Pose jest wynikiem nałożenia na ścianę białej powłoki, która następnie może zostać wykończona wieloma dekoracyjnymi farbam


EFEKT KREOS DRAPE
jest innowacyjnym wykończeniem, które tworzy na powierzchni strukturalny efekt pofałdowania mieniącego się połyskującymi refleksami i posiadającego matowe cienie. Efekt świetnie niweluje wszelkie nierówności i niedoskonałości na ścianie.


ARDESIA
jest efektem dekoracyjnym, który imituje teksturę i odcień skał łupkowych. ARDESIA jest wynikiem nałożenia na ścianę białej powłoki, która następnie może zostać wykończona wieloma dekoracyjnymi farbami. Produkt ma wysoką odporność na ścieranie oraz jest paroprzepuszczalny


BIAMAX
jest dekoracyjną farbą do wnętrz z wypełniaczami o wybranej wielkości ziarna. Produkt oparty jest na żywicach akrylowych w dyspersji wodnej i nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Jest paroprzepuszczalny i wyjątkowo odporny na ścieranie.

Wydajność: około 4 - 5 m2/litr


COCCIO ANTICO
jest wyrobem na bazie minerałów, idealnym do naśladowania dawnych rzemieślniczych technik dekoracji wnętrz. Umożliwia aktywne oddychanie i naturalną dyfuzję wilgoci z tynku, a zawarte w nim wapno zapobiega tworzeniu się pleśni i rozwojoiwi bakterii. COCCIO ANTICO jest produktem naturalnym, z ziarnkami terakoty, nadającym się do wykańczania pomieszczeń w dawnym stylu.

Wydajność: 0,6 - 0,8 m2/kg , w zależności od podłoża i pożądanego efektu

RAFFAELLO DECOR STUCCO jest powłoką ścienną na bazie wapna, która służy do odtworzenia starożytnego efektu dekoracyjnego, tzw. efektu marmuru. Produkt gwarantuje maksymalną paroprzepuszczalność i wspomaga naturalną dyfuzję wilgoci z podłoża, chroniąc tym samym przed tworzeniem się pleśni i bakterii.

Wydajność: 1,1-1,7 m2/kg 

MARMORINO NATURALE stanowi dekoracyjną, barwną powłokę wykończeniową na zewnątrz i we wnętrzach. Wykonany na bazie wapna gaszonego, pozwala w szybki i łatwy sposób uzyskać wspaniałe efekty dekoracyjne, przypominające tradycyjną technikę marmoryzacji.

Wydajność: 2kg/m2